Wybielanie zębów nakładkowe czy laserowe? Takie właśnie pytanie zadaje sobie wiele osób posiadających przebarwione zęby. Jest to niezwykle poważny problem nie tylko natury estetycznej, lecz wpływający także na pewność siebie, życie zawodowe i rodzinne. Które rozwiązanie jest zatem najlepsze?
Wybielanie zębów nakładkowe – na co zwrócić uwagę przed zabiegiem?
Wybielanie zębów nakładkowe czy laserowe – od czego zacząć? Na początku dowiedzieć się oczywiście trzeba, czym się obie te formy wybielania charakteryzują. Dopiero w chwili, gdy pozna się ich najważniejsze zalety i wady, będzie można wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.
Na czym zatem polega wybielanie nakładkowe? W czasie pierwszej wizyty u stomatologa pobierany jest odcisk z górnych i dolnych zębów, a następnie na ich podstawie wykonywane są przezroczyste nakładki. W zestawie z nimi pacjent otrzymuje również specjalny żel. Jak się używa takiego zestawu? Żel należy umieścić w nakładce, a następnie nałożyć na zęby. Substancja w nim zawarta będzie wybielała powierzchnie zęba.
Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? Jest to metoda z pewnością bardzo skuteczna, lecz również droga. Co więcej, wymagana jest przy niej długotrwała biała dieta, a także istnieje duże ryzyko wystąpienia nadwrażliwości zębów.
Laserowe wybielanie zębów – jakie są zalety i wady tej metody?
Jeśli chce się wiedzieć, co będzie lepsze, wybielanie zębów nakładkowe czy laserowe, trzeba zdobyć nieco informacji na temat wybielania laserowego.
Zabieg laserowego wybielania zębów jest stosunkowo prosty — stomatolog nakłada na zęby specjalny żel chroniący szkliwo przed środkiem wybielającym. Po jego utwardzeniu przy pomocy lampy UV nakładana jest substancja wybielająca. Ostatnim etapem zabiegu jest naświetlenie środka wybielającego światłem lasera, co doprowadza do rozpadu znajdującego się w nim nadtlenku wodoru i wniknięciu go w zęby. Powoduje to wybielenie zębów.
Niewątpliwą zaletą tej metody jest właściwie natychmiastowe wybielenie zębów. Bardzo rzadko wymagane jest powtórzenie zabiegu. Co więcej, nie trzeba stosować białej diety, ani też żadnych innych środków zapobiegawczych. Nie istnieje także zagrożenie wystąpienia nadwrażliwości. Wybielanie zębów nakładkowe czy laserowe — co jest lepsze?
Porównanie wybielania nakładkowego i laserowego – która metoda lepsza dla Twoich zębów
Jak więc widać, obie metody wybielania mają swoje mocne i słabe strony. Które rozwiązanie jest jednak korzystniejsze? Lepsze będzie wybielanie zębów nakładkowe czy laserowe?
Po przeanalizowaniu charakterystyki obu metod wyraźnie widać, że lepsze jest wybielanie laserowe. Nie tylko jest znacznie szybsze, lecz często także tańsze. Pozytywny efekt utrzymuje się przez długi czas, nie trzeba stosować specjalnej diety, a także nie występują po zabiegu żadne komplikacje zdrowotne, takie jak nadwrażliwość zębów.
Rzecz jasna, jeśli u kogoś występują przeciwwskazania do tego zabiegu, czyli np. ma uczulenie na środek wybielający, zalecane będzie wykorzystywanie nakładek wybielających.